Kolarze zbierają doświadczenia

(irs)
Kolarski peleton na linii startu.  ALOJZY STRZEDUŁA
Kolarski peleton na linii startu. ALOJZY STRZEDUŁA
Kolarze Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka i Cyklo-Klubu Ziemia Raciborska startowali w międzynarodowym wyścigu. Zmagania odbyły się w Kłomnicach koło Radomska.

Kolarze Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka i Cyklo-Klubu Ziemia Raciborska startowali w międzynarodowym wyścigu. Zmagania odbyły się w Kłomnicach koło Radomska. W imprezie wzięło udział około 500 cyklistów z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Niemiec i Polski. Młodzicy ścigali się na dystansie 36 km. Na 22 km raciboranin Maciek Woch uczestniczył w kraksie i musiał zejść z trasy. Tymczasem bardzo dobrze jechał Tomasz Strzeduła. Na ostatnich finiszowych metrach kolarz Siódemki trzymał się blisko Kamila Markowskiego, aktualnego mistrza Polski. Ostatecznie raciborzanin zajął wysokie szóste miejsce. Wygrał Michał Piotrkowski z Pacyfiku Toruń. Markowski był dopiero piąty.

W gronie juniorów młodszych było trzech raciborzan. Najlepiej wypadł Radomir Liszewski, który minął linię mety na pozycji dwunastej. Znany z dynamicznej jazdy raciborzanin w połowie dystansu zabrał się do ucieczki. W pewnym momencie z peletonu odjechała grupa zawodników z Wielunia, Gostynia, Konina, Zamościa oraz właśnie Radomir. Niestety po kilu kilometrach peleton dogonił uciekinierów. Juniorzy rywalizowali na trasie o długości 90 km. - Podopieczni trenera Romana Michny spisali się dobrze - relacjonuje Alojzy Strzeduła, działacz kolarski z Raciborza. - Tempo było zawrotne, ale nasi kolarze dzielnie trzymali się czołowej grupy.

Najlepiej spisał się Łukasz Strzeduła, który zajął piętnastą lokatę. Na uwagę zasługują również niezłe pozycje Piotra Maluchy (18) i Marcina Szymiczka (29). W kategorii open pań jechała Maria Strzeduła. Raciborzanka trzymała się środka stawki. - Na 800 m przed metą w grupie zasadniczej rozpoczęła się bezpadronowa walka o zwycięstwo - opowiada Alojzy Strzeduła. - Wtedy doszło do bardzo groźnej kraksy, na szosie leżało około dziesięciu zawodniczek. Kiedy przejeżdżaliśmy wozem technicznym, widzieliśmy poobdzierane i zakrwawione kolana, łokcie, twarze. Najbardziej poszkodowane dziewczyny zostały odwiezione sanitarką do szpitala.

Marysia Strzeduła zajęła dobre dziesiąte miejsce. W kategorii orlików wystartował Adam Pierzga, raciborzanin walczący obecnie w barwach Dospelu Jury Częstochowa. Spisał się znakomicie. Wywalczył drugie miejsce, tuż za Wojciechem Dybelem z Nestle Pacyfika Toruń.