Zawody pływackie w aquaparku Racibórz [ZDJĘCIA]

Alek
Zawody pływackie w aquaparku Racibórz
Blisko 150 zawodników z Polski, Niemiec oraz Czech wzięło udział w XI Międzynarodowych Zawodach Pływackich o Puchar prezesa MKS SMS Victoria Racibórz. Zmagania odbyły się w niedzielę, 8 czerwca w H2Ostróg. Bezapelacyjnie zwyciężył MKS SMS Victoria Racibórz, zdobywając łącznie 55 medali.

Zawody pływackie w aquaparku Racibórz o Puchar prezesa MKS SMS Victoria Racibórz

W aquaparku H2Ostróg odbyły się XI Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar prezesa MKS SMS Victoria Racibórz. W konkursie wzięło udział blisko 150 młodych zawodników z Polski, Niemiec i Czech.

- Dotąd zawodny odbywały się na pływalni w SMS lub PWSZ Racibórz, w tym roku postanowiliśmy przetestować nasz nowy aquapark – mówił Sławomir Szwed, prezes MKS SMS Victoria Racibórz. - Uważam, że spisał się rewelacyjnie. Znakomita atmosfera, nośna woda i trybuny zapełnione kibicami, a na dokładkę zwycięstwo naszych. Czego można chcieć więcej?- dodał z zadowoleniem Szwed.

Podobnego zdania był Mirosław Lenk, prezydent Raciborza, który starty pływaków śledził z widowni. - Mamy dziś dwa powody do dumy. Po pierwsze nasi zawodnicy zdobyli najwięcej złotych medali. Po drugie aquapark zdał egzamin. W czasie, gdy odbywał się konkurs około 120 osób swobodnie korzystało ze strefy SPA, w dodatku za pół ceny. Mimo obaw wielu mieszkańców, obiekt dało się bez problemu podzielić – zapewnił Mirosław Lenk.

- Na budowę pływalni dostaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Sporu i Turystki, dzięki któremu powstał, właśnie basen sportowy, więc na pewno będzie tutaj więcej takich imprez- podkreślił prezydent.

Z tej informacji najbardziej ucieszyli się raciborscy zawodnicy. - Startowaliśmy w wielu zawodach w Polsce i za granicą, ale tak dobrze jak tutaj, nigdzie nam się nie pływało. Woda bardzo fajna, nośna, ściany nie są śliskie, dzięki czemu zaoszczędziliśmy wiele czasu, a przy okazji zdobyliśmy kolejne medale - stwierdzili zgodnie Martyna Jasiak oraz Magdalena Borsuk, obie dziewczyny zajęły II miejsce pokonując dystans 50 m grzbietem.

H2Ostróg, jako arena międzynarodowych zmagać spisała się na medal podobnie jak sportowcy MKS SMS Victoria Racibórz. To oni podczas niedzielnych zmagań triumfowali. Zdobyli 27 złotych medali, 17 srebrnych i 11 brązowych. Na drugim miejscu uplasował się Mks Sms Victoria Racibórz. Zawodnicy zdobyli 6 złotych krążków, 5 srebrnych i 7 brązowych. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy KS Górnik z Radlina. Dwóch zawodników zdobyło złoto, 10 srebro, a 7 brąz.