Turza Śl. Turza Śl.

Pijany 79-latek jechał kią całą szerokością jezdni i bez włączonych świateł (© KPP Racibórz)

79-letni mieszkaniec Turzy Śląskiej jechał kią całą szerokością drogi i bez włączonych świateł w Zabełkowie. Zatrzymali go świadkowie, mężczyzna był kompletnie pijany.

Zatrzymali pijanego 79-latka i zabrali mu kluczyki do autaW niedzielę po godz. 17 dyżurny raciborskiej komendy został poinformowany o tym, że dwóch świadków ujęło nietrzeźwego kierowcę samochodu kia. Do zdarzenia doszło w Zabełkowie przy ul. Nowej.

- Dwaj mężczyźni zatrzymali samochód marki kia, który bez włączonych świateł poruszał się całą szerokością drogi. Mężczyźni zatrzymali pojazd i pijanemu kierowcy wyjęli kluczyki ze stacyjki oraz natychmiast powiadomili o tym policję. Niezwłocznie na interwencję skierowani zostali policjanci z raciborskiej drogówki - mówi kom. Mirosław Szymański z raciborskiej policji.

Na miejscu okazało się, że nietrzeźwy kierowca to 79-letni mieszkaniec Turzy Śląskiej. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło podejrzenia zgłaszających. 79-latek miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Teraz amator jazdy "na podwójnym gazie" za swe czyny odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat. Pijany kierowca musi się liczyć również z kara finansową.

- Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy świadków, którzy zareagowali na pijanego kierowcę i wyjęli mu kluczyki ze stacyjki . Ich zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować kolejnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o tym, że ktoś kieruje po alkoholu może uratować czyjeś życie - dodaje kom. Szymański.

Oprócz mieszkańca Turzy Śląskiej, w tej weekend na drogach powiatu raciborskiego ujawniono jeszcze dwóch nietrzeźwych kierowców.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Jakość paliw w woj. śląskim. Wyniki kontroli stacji benzynowych i LPG [raport UOKiK: 2017]Stało się! Toma Hanks dostał maluszka od bielszczanki [ZDJĘCIA, WIDEO]Ta śląska wieś zniknie pod wodą! Zobacz jak przed zalaniem wyglądają Nieboczowy [ZDJĘCIA]Kultowe dyskoteki w Śląskiem: Pod koniec lat 90. bawiły się tam tłumy [ZDJĘCIA]
tyDZień - informacyjny program Dziennika Zachodniego [ODC. 11 - 24.11.17 - 01.12.17]Moto

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!