96 nowych mieszkań wybudowanych zostanie w Raciborzu do 2021 roku. Nowe osiedle powstanie na ulicy Łąkowej. Kosztować będzie prawie 17 mln zł!

Wiemy już kto wybuduje osiedle mieszkań komunalnych przy ul. Łąkowej w Raciborzu. W drodze procedury przetargowej do Raciborskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego wpłynęły dwie oferty. Korzystniejszą o 10,5 mln zł złożyło Przedsiębiorstwo Usługowe Borbud z siedzibą w Raciborzu. Oferta firmy to 16 mln 869 tys. 239 zł brutto. Drugim oferentem było Przedsiębiorstwo Budowlane DOMBUD z Katowic z ofertą opiewającą na 27 mln 572 tys 433 zł.

- Przekazanie placu budowy wykonawcy nastąpi w kwietniu. Przypomnijmy inwestycja Miasta Racibórz realizowana będzie dwuetapowo. Budowa pierwszego budynku ruszy wiosną tego roku. Do jesieni 2019 r. powstanie tam 48 nowych mieszkań komunalnych. Drugi, bliźniaczy budynek i kolejnych 48 mieszkań zostanie oddanych do użytku na wiosnę 2021 r. - mówi Lucyna Siwek z raciborskiego magistratu.

Zadanie obejmuje także zagospodarowanie terenu. Powstaną: parking, plac zabaw, miejsce do odpoczynku oraz siłownia pod chmurką.

Inwestycja realizowana jest przy wsparciu środków zewnętrznych. Wartość dofinansowania ze środków Banku Gospodarstwa Krajowego wynosi 8 mln 232 tys. zł. tj. 45 proc. wartości inwestycji.

Od 1998 r. Raciborskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zasiedliło na zasadach najmu 185 mieszkań w siedmiu budynkach zlokalizowanych w Raciborzu.

CZYTAJ TEŻ. 16 nowych mieszkań w Raciborzu. Mieszkańcy odebrali klucze [ZDJĘCIA]

Zobaczcie na zdjęciach, jak będzie wyglądać nowe osiedle w Raciborzu.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:


Dom

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!