Smog Smog

Policjanci kontrolowali spaliny z samochodów (© arc)

Wczorajsze policyjne działania „Smog” miały na celu zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i nadmierną emisję spalin do atmosfery. O tym jak jest to ważne, przypominali kierowcom policjanci ruchu drogowego. Akcja prowadzona była od 6 do 22 na terenie całego powiatu raciborskiego. Funkcjonariusze skontrolowali 105 pojazdów, zatrzymano 15 dowodów rejestracyjnych.

Smog w Raciborzu: Policjanci zatrzymali 15 dowodów rejestracyjnychWczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu kontrolowali samochody.

- Ich działania ukierunkowane były na wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które charakteryzują się nadmierną emisją spalin do atmosfery. Podobne działania prowadzone były na terenie całego województwa śląskiego - mówi kom. Mirosław Szymański z raciborskiej policji.

Funkcjonariusze sprawdzali, czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Reagowali również na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów.

Podczas wczorajszych działań stróże prawa skontrolowali 105 pojazdów. - Nie stwierdzili nieprawidłowości w omawianej tematyce , jednakże zatrzymali łącznie 15 dowodów rejestracyjnych za inne nieprawidłowości ujawnione podczas kontroli samochodów, a które związane były ze stanem technicznym - dodaje kom. Szymański.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Jakość paliw w woj. śląskim. Wyniki kontroli stacji benzynowych i LPG [raport UOKiK: 2017]Stało się! Toma Hanks dostał maluszka od bielszczanki [ZDJĘCIA, WIDEO]Ta śląska wieś zniknie pod wodą! Zobacz jak przed zalaniem wyglądają Nieboczowy [ZDJĘCIA]Kultowe dyskoteki w Śląskiem: Pod koniec lat 90. bawiły się tam tłumy [ZDJĘCIA]
tyDZień - informacyjny program Dziennika Zachodniego [ODC. 11 - 24.11.17 - 01.12.17]Moto

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!