Siatkarze z Raciborza wygrali wojnę nerwów z Siemianowicami

Aleksander Król
Siatkarze AZS Rafako Racibórz szczęśliwie wygrali w Siemianowicach Śląskich 3:2. Mecz był bardzo dramatyczny, a szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę. Mimo że rywale nie postawili naszym zawodnikom zbyt wysokich warunków, raciborzanie długo nie mogli przejąć inicjatywy.

Pierwszy set był bardzo wyrównany i żadna z drużyn nie mogła odskoczyć na więcej niż dwa punkty. Gry raciborzanie prowadzili 15:13, gospodarze zdobyli trzy oczka pod rząd. Wówczas trener AZS Rafako Witold Galiński poprosił o czas. To przyniosło efekt, bo zaraz po przerwie w ataku dobrze spisał się Patryk Otlik, który poradził sobie z podwójnym blokiem Siemianowic. 23 punkt dla Siemianowic zdobył Adam Świerczyna, jednak w siatkę zagrał Bartosz Schmidt i chwilę później raciborzanie rozstrzygnęli seta na swoją korzyść.

Druga partia również była bardzo wyrównana. Jednak w końcówce to gospodarze odskoczyli AZS-owi na kilka oczek i rozstrzygnęli seta do 21 punktów. Na tablicy wyświetlił się wówczas wynik 1:1.

Podrażnieni raciborzanie dobrze rozpoczęli trzecią partię, prowadząc 4:2. Jednak po chwili rolę się odwróciły i przegrywali już 4:6. Siemianowiczanie wypracowali sobie kilku-punktową przewagę, którą dowieźli do końca (21:25).

Gdy gospodarze sądzili, że mają już zwycięstwo w kieszeni, raciborzanie w czwartej odsłonie pokazali pazur, wygrywając ją do 14 punktów.

Ostatnia partia była bardzo dramatyczna. Rafakowcy przespali początek i przegrywali już 3:8. Gdy kibice z Siemianowic powoli zaczynali świętować, w naszą ekipę wstąpiły nowe siły. AZS Rafako Racibórz doprowadził do wyrównania 12:12. Wówczas na boisku po stronie gospodarzy pojawił się były zawodnik AZS-u, Andrzej Śmiatek, który zdobył 13 punkt dla swojej drużyny. Wojnę nerwów podczas walki punkt za punkt wytrzymali raciborzanie, którzy po udanym bloku Cieślara i Lipca, zdobyli 19 punkt.

W sobotę raciborzanie zagrają na wyjeździe z zespołem z Częstochowy. Kolejne spotkanie u nas AZS Rafako rozegra 5 lutego z TS Volley Rybnik.