RTP Unia Racibórz mistrzem Polski. Po raz piąty! [ZDJĘCIA]

Aleksander Król
RTP Unia Racibórz mistrzem Polski
Piłkarki RTP Unia Racibórz wywalczyły po raz piąty tytuł Mistrzyń Polski. Pewnie pokonały AZS Kraków 4 – 0 ustalając wynik końcowy już w pierwszej połowie. Strzelecką formą błysnęła Patrycja Wiśniewska, która trzy razy wpisała się na listę strzelczyń. Jedna z bramek, a w dodatku najładniejszą zdobyła niezawodna Chinasa Okoro Gloria.

Piłkarki RTP Unia Racibórz były zdecydowanym faworytem meczu bo ich rywalkami była IX drużyna Ekstraligi AZS UJ Kraków, która spada do I ligi. Nieoczekiwanie dla licznie zgromadzonych kibiców jako pierwsze bardzo dobra okazję miały przyjezdne. Groźnie uderzyła Zapała z 18 metrów, a piłka zatrzymała się na naszej poprzeczce. W 13 minucie idealnie zagrała Chinasa, a szybka akcję bramka sfinalizowała Patrycja Wiśniewska. W 28 minucie po szybkiej akcji unitek było już 2:0. Natomiast 40 minucie padła najładniejsza bramka popołudnia „Wiśnia” zrewanżowała się podaniem Chinasie, a ta z 20 metrów trafiła w okienko. Minutę przed końcem pierwszej połowy trzecią bramkę czyli hat-tricka zdobyła Patrycja Wiśniewska i była to 420 bramka unitek w ekstralidze.

Po przerwie kibice bramek już nie zobaczyli. RTP Unia Racibórz posiadała zdecydowaną przewagę i miała j kilka dogodnych sytuacji brakowało jednak precyzji i zimnej krwi. Dodatkowo unitki zbytnio nie forsowały tempa, bo mecz był rozstrzygnięty, a w niedzielę zagrają finał Pucharu Polski z Medykiem Konin w Poznaniu.

Trener Remigiusz Trawiński w pomeczowej wypowiedzi podkreślił, że bardzo sobie ceni ten piąty tytuł Mistrza Polski z uwagi na trudną sytuację jaka miała miejsce ostatnio w klubie. I mimo tego udało się w pełni zrealizować przedsezonowe plany. A co będzie dalej czas pokaże.

RTP Unia Racibórz - AZS UJ Kraków 4 - 0 (4 - 0)
Bramki: Patrycja Wiśniewska - 13', 28',44', Chinasa - 40'
RTP Unia Racibórz: Antończyk (Wilk 53’) – Leśnik, Grzywińska, Konsek – Chudzik, Mika, Kamczyk (Górnicka 60’), Sykorova (Kasperska 75’) – Żelazko – Chinasa, Wiśniewska (Jaszek 67’)