Robert Lewandowski ma pierwszą ulicę w Polsce! W Kuźni Raciborskiej! ZDJĘCIA I WIDEO Burmistrz Paweł Macha symbolicznie zmienił tabliczkę z nazwą ulicy Gen. Świerczewskiego na nową tabliczkę z imieniem Roberta Lewandowskiego.

Robert Lewandowski ma pierwszą ulicę w Polsce! W Kuźni Raciborskiej! ZDJĘCIA I WIDEO- To prawdopodobnie pierwsza ulica imienia Roberta Lewandowskiego w kraju i w ogóle. Nie mieliśmy osobistego kontaktu z panem Robertem, ale liczymy, że odwiedzi nasze miasto. Zapraszamy z całą rodziną, pięknie go ugościmy, w końcu Kuźnia to pępek świata – powiedział nam burmistrz Paweł Macha.

Kiedy w Kuźni pojawiła się informacja o planowanej zmianie ulic w związku z ustawą dekomunizacyjną, zaczęto zastanawiać się nad nowymi nazwami.

Zmiana nazwy ulicy na Roberta Lewandowskiego powstała z inicjatywy młodzieży, a konkretnie Oliwiera Piechuli i syna burmistrza – Pawła Machy.

- Nie tylko my dwaj pracowaliśmy przy tej inicjatywie, bo wiele ludzi zbierało podpisy i pomagało. Ostatecznie ok. 200 osób poparło nasz pomysł. Zaskoczyło mnie, że administracyjny proces zmiany nazwy był tak szybki – mówi Oliwier Piechula, młody mieszkaniec ulicy Roberta Lewandowskiego. - Czułbym się niesamowicie, gdyby pan Robert odwiedził moje miasto. Już jestem dumny, że mieszkam przy ulicy jego imienia – dodaje Oliwier.


Zobacz filmowy skrót z ulicy Roberta Lewandowskiego w Kuźni Raciborskiej! WIDEO SZYMON KAMCZYK


Moto

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!