Racibórz: Policjanci ruchu drogowego z Raciborza wraz z proboszczem ks. Adrianem Bombelek z parafii św. Mikołaja w Raciborzu oraz motocyklistami przeprowadzili odblaskową akcję dla dzieci z parafii. Podczas wspólnych działań pod hasłem „Widoczny = Bezpieczny”, mundurowi apelowali o bezpieczeństwo na drodze oraz o noszenie elementów odblaskowych. Dzieci uczestniczące w roratach, zaraz po mszy otrzymały odblaskowe kamizelki.

Racibórz: Na roratach policjanci i motocykliści rozdawali odblaskiPolicjanci z wydziału ruchu drogowego raciborskiej komendy, wspólnie z proboszczem parafii św. Mikołaja w Raciborzu i motocyklistami przeprowadzili w kościele akcję odblaskową. Działania prowadzone były pod hasłami „Widoczny = Bezpieczny” oraz „My jesteśmy światłem świata”.

- Celem przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa na drodze najmniej chronionych uczestników ruchu, czyli pieszych. Po roratach, mundurowi wraz z duchownym oraz motocyklistami wręczali wszystkim uczestniczącym w nabożeństwie dzieciom kamizelki odblaskowe. W ten sposób stróże prawa przekazali najmodszym kilkadziesiąt kamizelek odblaskowych, które ufundowali duchowni oraz motocykliści z grupy SRC Racibórz. Ponadto mundurowi w kościele przeprowadzili krótką prelekcję dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym - mówi kom. Mirosław Szymański, rzecznik raciborskiej policji.

Wielu uczestników ruchu drogowego zapomina o obowiązku noszenia odblasków poza obszarem zabudowanym.

- Od 3 lat zapis ustawy prawo o ruchu drogowym nakłada na pieszych obowiązek umieszczania odblasków w sposób widoczny dla kierujących. Wspomnianymi elementami odblaskowymi mogą być wszelkie przedmioty doczepiane do ubrania, kamizelki, opaski, naklejki, smycze, itp. Ważne jest jednak ich umiejscowienie. Zaleca się, aby umieszczać je na wysokości kolan, dłoni oraz w okolicy klatki piersiowej i pleców. Dzięki takiemu zabezpieczeniu, będziemy mieli pewność, że są one widoczne dla innych uczestników ruchu - dodaje kom. Szymański.

Za brak odblasku w obszarze niezabudowanym grozi nawet 500-złotowy mandat.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Jakość paliw w woj. śląskim. Wyniki kontroli stacji benzynowych i LPG [raport UOKiK: 2017]Stało się! Toma Hanks dostał maluszka od bielszczanki [ZDJĘCIA, WIDEO]Ta śląska wieś zniknie pod wodą! Zobacz jak przed zalaniem wyglądają Nieboczowy [ZDJĘCIA]Kultowe dyskoteki w Śląskiem: Pod koniec lat 90. bawiły się tam tłumy [ZDJĘCIA]
tyDZień - informacyjny program Dziennika Zachodniego [ODC. 11 - 24.11.17 - 01.12.17]


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!