Raciborscy policjanci w maratonie w Barcelonie [ZDJĘCIA]

Aleksander Król
Raciborscy policjanci w maratonie w Barcelonie
Janusz Mrozek i Łukasz Skwarecki - policjanci z raciborskiej komendy uczestniczyli w prestiżowym maratonie w Barcelonie. Ukończyli maraton jako najlepsi z Polaków!

W tym tygodniu miała miejsce 37 edycja międzynarodowego maratonu w Barcelonie, jednego z największych maratonów w Europie. Uczestniczyło 19 tysięcy maratończyków z całego świata, w tym czołowi zawodnicy, z czego bieg ukończyło ponad 15,5 tysiąca maratończyków.

W maratonie w Barcelonie na królewskim dystansie 42km i 195 metrów wystartowali również raciborscy policjanci Janusz Mrozek i Łukasz Skwarecki. Start okazał się sukcesem mundurowych, bo obaj policjanci osiągnęli rezultaty, które są ich rekordami życiowymi: Janusz Mrozek ukończył bieg z czasem 3:20’23, a Łukasz Skwarecki 2:47:09. Jego czas dał mu 168 pozycję w klasyfikacji „Open” i był najlepszym wśród starających w maratonie Polaków. Policjanci z Raciborza swój udział w barcelońskim Maratonie zadedykowali koledze z pracy, który zmaga się z ciężką chorobą.