Puchar Świata w Wiśle: Polscy skoczkowie na drugim miejscu. W sobotę 18 listopada oficjalnie zainaugurowano sezon 2017/2018 Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle zawodnicy zmierzyli się w zawodach drużynowych. Zwyciężyli Norwegowie. Polacy zajęli drugi miejsce wspólnie z Austriakami. Zobaczcie zdjęcia!

Po zaciętym i emocjonującym konkursie drużynowym na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince Polacy razem z Austriakami zajęli drugie miejsce. Tryumfowali Norwegowie.

- Skakało się dzisiaj dobrze, choć nie obyło się bez nerwów. Z naszej perspektywy ten konkurs był bardzo ciekawy. Podium udowodniło, że ciągle jesteśmy dobrą drużyną – powiedział po konkursie Kamil Stoch, którego dwa dobre skoki nie wystarczyły, żeby Polacy wywalczyli najwyższe podium. Zarówno Palacy jak i Austricy uzyskali w konkursie 1006,5 punktów,

Po zaciętej rywalizacji najlepsi w Wiśle okazali się Norwegowie, którzy kapitalnie zaprezentowali się w drugiej serii. Indywidualnie najlepszy w sobotę był właśnie Norweg Daniel Andre Tande. Drugi wynik uzyskał Austriak Stefan Kraft, a trzeci - Japończyk Junshiro Kobayashi. Najlepszy z Polaków - piąty - był Dawid Kubacki. Kamil Stoch skończył na siódmej lokacie, Maciej Kot na ósmej a Piotr Żyła był 22.

- Trzeba pamiętać, że to dopiero pierwszy konkurs długiego i ważnego sezonu, dlatego musimy twardo stąpać po ziemi. Podium zawsze szczególnie smakuje przed własną publicznością, dlatego bardzo się cieszymy, ale ciągle pozostaje dużo konkursów do rozegrania - powiedział z kolei Maciej Kot.

- Daliśmy z siebie wszystko, walczyliśmy do samego końca. Uważam, że zrobiliśmy dobrą robotę - podsumował Dawid Kubacki. Także Piotr Żyła cieszy się ze zdobycia podium w rodzinnej Wiśle.


- Jesteśmy zadowoleni, choć mogło być lepiej. Mój drugi skok nie był do końca taki, jak bym chciał - powiedział Piotr Żyła.

Konkurs w Wiśle był ostatnim konkursem Jakuba Jandy, legendarnego już czeskiego skoczka, który na najważniejszych konkursach skacze od 21 lat.

- Cieszę się, że w tym roku Puchar Świata zaczął się wcześniej, w dodatku w Wiśle. Dzięki temu właśnie tutaj mogłem oddać swoje ostatnie skoki - powiedział Janda.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Te słowa to pułapki. Czy ty też źle je wymawiasz?Śląskie i reszta Polski... potrafi zaskoczyć! Zobaczcie te zdjęcia!MAYDAY 2017 w katowickim Spodku [ZDJĘCIA z 10 listopada]Ile zarabia kasjer w Biedronce, Lidlu czy IKEI? [raport płacowy 2017]Kalendarz Lindner 2018 [ZDJĘCIA +18]. Nagie modelki i... trumny - nowa edycja słynnego kalendarzaSport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!