Praca dla ślusarzy Eko-Okna Praca dla ślusarzy Eko-Okna

Praca dla ślusarzy Eko-Okna (© arc.)

Praca dla ślusarzy Eko-Okna. Pracodawcy w regionie borykają się z problemem braku kandydatów do pracy. Zakłady Eko-Okna zapewniają, że pierwsza z umów, którą podpiszą z pracownikiem, będzie opiewała od razu na 12 miesięcy.

Praca dla ślusarzy Eko-OknaPracodawcy w regionie borykają się z problemem braku kandydatów do pracy. Jego skala dostrzegalna jest w szczególności w tak dużych zakładach jak Eko-Okna.

- Od kilku lat rynek pracy boryka się z problemem braku wykwalifikowanej kadry. Pracodawcy narzekają na brak pracowników, którzy szukając lepszych zarobków często wybierają pracę za granicą. Osoby, które zostają w kraju, mają natomiast coraz wyższe wymagania względem pracodawców. Stopa bezrobocia od kilkunastu miesięcy utrzymuje się natomiast na poziomie około 7 proc. Problemem stał się nie brak pracy, ale brak pracowników, a w szczególności tych wykwalifikowanych - mówią w zakładach Eko-Okna.

I przytaczają dane z powiatu raciborskiego. Na koniec lipca 2017r. w ewidencji tutejszego PUP zarejestrowanych było 2070 osób bezrobotnych. Do jednych z najbardziej poszukiwanych zawodów w ostatnim czasie należy ślusarz. Brakuje jednak osób z potrzebnymi kwalifikacjami. Problem od podszewki znany jest firmie Eko-Okna, która już dziś zatrudnia ponad 3400 osób, ale ciągły rozwój rodzi potrzebę rekrutacji kolejnych pracowników

– Tylko w ciągu minionego roku zatrudniliśmy ponad 900 osób. Rekrutacja jednak się nie zakończyła. Ze względu na to, że w coraz większym stopniu wychodzimy na rynki eksportowe, nieustannie poszukujemy osób ze znajomością języków obcych, a w szczególności języka francuskiego, włoskiego, holenderskiego i niemieckiego. Jednak to nie wszystko – mówi Barbara Frankowicz, kierownik Działu Personalnego Eko-Okna S.A.

Od początku roku spółka znacząco rozwinęła produkcję stolarki aluminiowej i to w tym dziale można zaobserwować największe braki kadrowe.

– Potrzebujemy ślusarzy. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że to zawód deficytowy, dlatego właśnie dla ślusarzy i wszystkich nowo zatrudnionych pracowników produkcyjnych przygotowaliśmy specjalne warunki pracy. Pierwsza z umów, którą podpiszemy z pracownikiem, będzie opiewała od razu na 12 miesięcy – tłumaczy Anna Skrzyńska specjalista ds. HR.

Jak zapewniają w Eko-Oknach, zmienią się również warunki płacowe, które ustalane będą w toku indywidualnych rozmów. – Oferując lepsze warunki oczekujemy jednak, aby pracownik spełnił określone przez nas kryteria. Chcemy by, wykazał się co najmniej dwuletnim doświadczeniem zawodowym w jednej firmie – dodaje Anna Skrzyńska.

Przypomnijmy, że Eko-Okna to jeden z największych pracodawców w regionie. Zatrudnia ponad 3400 osób i oferuje szereg benefitów, takich jak ubezpieczenie grupowe, prywatna opieka medyczna, karnety sportowe, paczki mikołajkowe dla dzieci czy pakiet dla noworodka. Firma posiada także własne autobusy do przewozu swoich pracowników. Autobusy każdego dnia dowożą do pracy setki osób z Raciborza, Rybnika, Wodzisławia Śląskiego, Głubczyc i Kuźni Raciborskiej. Aktualne oferty pracy zawsze dostępne są na stronie internetowej www.ekookna.pl.

W celach rekrutacyjnych, można kontaktować się z: Anna Skrzyńska - 799 036 458; Angelina Głombik - 572 337 235.

Praca

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Janek (gość)

Prawda jest taka, że jak ktoś ma fach w reku, to sobie poradzi czy to w dużym czy w małym mieście, tak jak tutaj piszą http://slask-praca.pl/. Tylko kwestia zarobków to już sprawa dyskusyjna. Teraz jest duże zapotrzebowanie na pracowników po zawodówkach, nawet po swojej firmie to widzę, ale pieniądze są średnie, wiec Polak woli szukać roboty na zachodzie...

POirytowany (gość)

Zatrudnijcie Kochuta on jest na garnuszku mamusi Grażynki i się nudzi łazi ze świeczką nocami w obronie kasty to ima się fotografowania udaje ślązaka i szwaby się nato nabieraja może teraz jako ślusarz za 1800 zł może POtem jako sławny rzeźbiarz .

Lysy (gość)

ZA niecałe 2000 tysiące z sobotami i niedzelami charówa . Teraz sprawa się rypła, ukraińcy spierdalają na zachód.PIS dał 500+ i newolnictwo się skończyło niema roboty za piątaka na godzinę.

Monia (gość)

Pracodawcy szukają nie pracowników, tylko niewolników. Gotowych do pracy za grosze, bez szans na rozwój, tylko muszacych znosić stereotypowe modele zarządzania

Nierób (gość)

Według pracowaców brakuje pracowników wykwalifikowanych i głupich, którzy pracowaliby za pół darmo, jak niewolnicy.