W Rudach spłonęła stodoła przy ulicy Rogera. Przyczyną pożaru było prawdopodobnie składowanie w budynku popiołu z pieca w plastikowych wiaderkach.

Pożar w Rudach: Płonęła stodoła na ulicy RogeraW niedzielę, po godz. 13.10, strażacy zostali wezwani do pożaru stodoły przy ulicy Rogera w Rudach. W akcji brały udział jednostki z JRG Racibórz, OSP Rudy, OSP Ruda Kozielska i jeden zastęp z JRG Rybnik.

Budynek spłonął niemal doszczętnie. - Właściciel składował w budynku popiół z pieca centralnego ogrzewania. Dodatkowo był on w plastikowych wiaderkach. To prawdopodobnie przyczyna pożaru - zdradzają strażacy.

Straty oszacowano na 10 tys. zł.

Strażacy gasili pożary w Łańcach i OwsiszczachNatomiast w sobotę strażacy gasili dwa pożary sadzy w kominach. Do pierwszego doszło po godz. 10 na ulicy Wolności w Łańcach, a drugiego po 16 na ulicy Wojska Polskiego w Owsiszczach.

- Oba zdarzenia miały miejsce w domach jednorodzinnych. Nie było poszkodowanych, obyło się też bez większych strat - dodają strażacy.

Fałszywy alarm w Raciborzu i KrzyżanowicachW sobotę odnotowano też dwa fałszywe alarmy pożarowe. Strażaków o zagrożeniu poinformowały instalacje przeciwpożarowe. Do zdarzeń doszło na ulicy Rybnickiej w Raciborzu i Kolejowej w Krzyżanowicach. W pierwszym przypadku okazało się, że pracownik w pomieszczeniu socjalnym przygotowywał potrawę. Za drugi alarm odpowiadała awaria czujnika.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

TOMASZ SIKORA WSPOMINA WALKĘ O MEDAL – WIDEO A.BIERNAT

Pożar

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!