To cud, że żyjemy. Rodzice zamiast wesela mogliby wyprawiać nam pogrzeb. Najważniejsze jest to, że udało nam się pobrać. Pomimo całego tego zajścia udało nam się zostać małżeństwem. Nic nie przeszkodzi miłości. Jesteśmy szczęśliwi. Już teraz czujemy, że ta sytuacja bardzo nas zbliżyła. Jeśli kiedykolwiek przyjdzie mi do głowy, że coś mi się w małżeństwie nie podoba, spojrzę w lustro i będę widział ten około 7-8 centymetrowy ślad na szyi – wówczas przypomnę sobie ten dzień i tę przysięgę – mówi nam Sebastian, 25-letni pan młody, który został zaatakowany i raniony nożem przez zazdrosnego o jego żonę mężczyznę.

Niezwykłe wyznanie pana młodego, ranionego podczas ceremonii ślubnej


O dramatycznym zajściu w sobotę na weselu w Centrum Chrześcijańskim Winnica w Rybniku pisaliśmy już w sobotę. Gdy Sebastian i Nikola z Rybnika przysięgali sobie miłość, na podwyższenie, na którym stali, wtargnął mężczyzna z nożem. Zadał cios w szyje panu młodemu, potem ranił pannę młodą.

- To się działo bardzo szybko. Składaliśmy przysięgę, gdy byłem w połowie przysięgi doszło do zajścia – relacjonuje nam Sebastian.

Nie mam pojęcia, jak to się stało. W momencie przysięgi byliśmy wpatrzeni w siebie, mieliśmy światła na sobie. Wiadomo jak światła świecą prosto w oczy to wszystko dookoła jest ciemne – mówi Sebastian. - Nie słyszałem nic. Po prostu nagle poczułem coś, jakbym dostał w twarz z pięści
– mówi pan młody.

Krwawiący pan młody próbował ratować swoją przyszłą żonę
- Spojrzałem na Nikolę, zauważyłem, że jest atakowana, podbiegłem i chciałem zająć się tamowaniem jej krwawienia. Dopiero gdy ludzie zaczęli krzyczeć i płakać, ktoś do mnie podbiegł i powiedział, że sam jestem ranny. Dopiero wówczas zacząłem uciskać swoją ranę. I dzięki Bogu obok mnie znalazło się kilka osób, które potrafią zawodowo udzielać pierwszej pomocy. I Nikola dostała taka pomoc i ja. Chciałem mieć pewność , że z Nikolą jest wszystko ok, próbowałem z teściową tamować krwawienie. Ale później mnie stamtąd wyciągnęli… - relacjonuje dramatyczne chwile Sebastian.

Mówi, że ogromne szczęście jest w tym, że dostał pierwszy szlag, bo napastnik miał trochę więcej czasu na wycelowanie. - Potem było już zamieszanie na szczęście i Nikola mogła się trochę zasłonić – mówi Sebastian.

Zakochani dokończyli zaślubiny w szpitalu
Zakochani w sobie młodzi ludzie postanowili, że nic nie przeszkodzi im w pobraniu się. Dokończyli ceremonię w szpitalu.
- Byliśmy opatrzeni na SOR-ze w Orzepowicach. Bardzo fachowa pomoc. Nikolę opatrzyli od razu, ja miałem robioną operację. Jak się wybudziłem i zostałem doprowadzony do świadomego stanu to mój tata zaproponował – choć dokończymy, to co rozpoczęliśmy. I dokończyliśmy. O godzinie 22.51 oficjalnie zostaliśmy małżeństwem – cieszy się Sebastian. Mówi, że Nikola w białej sukience wyglądała przepięknie. Byli goście, zaśpiewali cicho sto lat. Wielbili Boga. Na palce założyli sobie obrączki.

Pan młody przyznaje, że symbolika jest niesamowita. Miłość wszystko zwycięży.

Jeśli kiedykolwiek przyjdzie mi do głowy, że coś mi się w małżeństwie nie podoba, spojrzę w lustro i będę widział ten około 7-8 centymetrowy ślad na szyi – wówczas przypomnę sobie ten dzień i tę przysięgę
– mówi nam Sebastian.

Młody mężczyzna zamieścił też wzruszający wpis na swoim profilu na facebooku:

Jesteśmy z Niką w szpitalu, ja muszę, Nika chciała ze mną zostać. Chciałem podziękować przede wszystkim Bogu, bo w moim przypadku nóż ominął tętnice szyjną o 5 mm, a Nika miała dostać prosto w serce. Każda z naszych ran ma około 10cm. Niech to świadectwo pokaże wszystkim, że Bóg jest Potężny i że na prawdę nas Kocha i chroni.
Dokończyliśmy ślub w szpitalu - dziękuję całej ekipie, która z nami była i personelowi za wyrażenie zgody.
Błogosławię całą rodzinę tego biednego chłopaka, niech Bóg Was pokrzepia i chroni.

- napisał Sebastian


O dramatycznym zajściu na weselu w Rybniku pisaliśmy TUTAJ:
Atak nożownika na weselu w Rybniku. Napastnik nie chciał dopuścić do ślubu

Życie i styl

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Obrońca uciśnionych (gość)

Skąd wiadomo, że chciał zabić? Z nagrania wynika, że się zawahał, a Nikola stanęła mu na drodze, dlatego ją pchnął nożem. Kto by skrzywdził ukochaną osobę?? Ludzie myślcie!

Michal (gość) (miki)

Ja rozumiem to tak. Zły chłopak nienawidził panne młodą ponieważ wybrała innego. Do zakochania, miłości w drugą stronę, miłość nie wyrządza takiej krzywdy. Myślę, że takie czyny powinny być sądzone jako dokonane i chłopak powinien zostać skazany za zabójstwo dwóch osób z premedytacją. Niestety żyjemy w czasach pobłażliwości dla tak okrutnych i bestialskich uczynków.

Michal (gość) (miki)

Ja rozumiem to tak. Zły chłopak nienawidził panne młodą ponieważ wybrała innego. Do zakochania, miłości w drugą stronę, miłość nie wyrządza takiej krzywdy. Myślę, że takie czyny powinny być sądzone jako dokonane i chłopak powinien zostać skazany za zabójstwo dwóch osób z premedytacją. Niestety żyjemy w czasach pobłażliwości dla tak okrutnych i bestialskich uczynków.

miki (gość)

smutny finał,chłopak zakochał się ślepo,nie pytał choćby w myślach Boże czy to ta osoba jest dla mnie ? a Jezus daje odp. nie jest głuchy,dałby mu żonę stosowną dla niego i obdarzył miłością ?Nich Jezus da mu się poznać i obdarzy miłością, nie jeden w więzieniu dostąpił zbawienia. Dziękujmy Bogu za państwa młodych że przeżyli, niech miłość ich trwa