Podwoda przygoda, doskonała zabawa i niezapomniane emocje towarzyszyły osobom, które w czwartkowe popołudnie zanurkowały w H2Ostróg. Zajęcia ze Szkołą Nurkowania NAUI to jedna z wakacyjnych niespodzianek aquaparku. Chętnych do skorzystania z tej atrakcji nie brakowało.

Nurkowanie w H2Ostróg


W czwartek, 10 lipca w H2Ostróg odbyły się pierwsze zajęcia z nurkowania, prowadzili je doświadczeni instruktorzy ze Szkoły Nurkowania NAUI z Rydułtów. Osoby, które były w tym czasie na pływalni, mogły bezpłatnie skorzystać z atrakcji. - Zanurkować może każdy, kto skończył 10 lat i nie ma problemów z układem krążenia. Sprzęt, w który wyposażony jest nurek bezpiecznie unosi go na wodzie, więc nawet osoby nie potrafiące pływać mogą śmiało nurkować – tłumaczyła Justyna Jagieła ze Szkoły Nurkowania NAUI z Rydułtów.

Chętnych do zobaczenia basenu z innej perspektywy nie brakowało. - Niezwykła podwodna przygoda, mimo że tylko w basenie. Od dawna chciałem spróbować sztuki nurkowania, ale wcześniej nie miałem okazji. Nie ukrywam, że chciałbym zrobić taki kurs, bo interesuję się akwarystyką. Często wyjeżdżamy w egzotyczne kraje, więc idealnie byłoby zobaczyć podwodny świat na własne oczy- relacjonował Jarosław Bednarz, na co dzień mieszkający w Szwecji. Jego zachwyt podziela syn Marcel. 11-latek również odważył się założyć profesjonalny sprzęt, w tym 15 kg butlę na plecy i zanurkować. - Do Raciborza przyjechaliśmy odwiedzić rodzinę, pierwszy raz jesteśmy w aquaparku, a tu taka niespodzianka. Na początku trochę się bałem, ale teraz jestem zachwycony. Chciałbym to powtórzyć- powiedział po wyjściu z wody Marcel Bednarz.

- Doskonała zabawa, niezapomniane emocje, aż tchu mi w piersiach zabrakło – powiedział tuż po przepłynięciu w aparaturze nurka Marcin Wilczek, 22-letni mieszkaniec Boguchwałowa.

Pokazowe zajęcia z nurkowania na raciborskiej pływalni odbywać się będą w każdy drugi czwartek miesiąca od godz. 18.00 do 19.00. - Nurkowanie to wspaniała zabawa, dzięki której poznajemy zupełnie inny świat, nieznany, oderwany od rzeczywistości – podkreśliła Justyna Jagieła, instruktorka, która nurkowała w najpiękniejszych zakątkach świata. - Często jeździmy do Austrii i Czech, ale tam szkolimy tylko technikę. Aby podziwiać podwodne krajobrazy jeździmy do Egiptu, Chorwacji, a nawet udało nam się polecieć do Indonezji i na Filipiny. Nurkowanie to naprawdę cenna umiejętność, dająca niewyobrażalne możliwości zwiedzenia miejsc niedostępnych dla większości turystów- zachęcała J. Jagieła z rydułtowskiej szkoły nurkowania.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!