23-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego, który zaatakował parę młodą na weselu w Rybniku dziś (poniedziałek 12 marca) został doprowadzony do prokuratury. Napastnik usłyszał zarzut usiłowania podwójnego zabójstwa grozi mu dożywocie.

Napastnik który przerwał ślub w Rybniku usłyszał zarzut usiłowania podwójnego zabójstwaRybniccy śledczy, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia, do którego doszło w sobotnie popołudnie w Rybniku. Podczas ceremonii zaślubin, młody mężczyzna siedzący wśród uczestników uroczystości, wtargnął na scenę i zaatakował nożem parę młodą.

23-latek został zatrzymany. Podejrzany usłyszał zarzut usiłowania podwójnego zabójstwa. Grozi mu dożywocie.
- mówi sierżant Anna Karkoszka

CZYTAJ:
Ranny pan młody: To cud że żyjemy


Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w sobotę około 16.30 w budynku przy ulicy Sosnowej.

- Z ustaleń rybnickich policjantów wynika, że w pewnym momencie podczas trwającej tam ceremonii zaślubin, młody mężczyzna siedzący wśród uczestników uroczystości, wtargnął na scenę i zaatakował nożem parę młodą, po czym uciekł. Napastnik został ujęty przez gości weselnych kilkaset metrów od miejsca zdarzenia, a następie zatrzymany przez policjantów, którzy bardzo szybko dotarli na miejsce - relacjonuje sierżant Anna Karkoszka z rybnickiej policji.

Pokrzywdzeni zostali przewiezieni do szpitala. Po opatrzeniu 20-letnia kobieta została zwolniona do domu, natomiast 25-letni mężczyzna pozostał w szpitalu, ale jego życiu też nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

- Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza. Policjanci wykonali szereg czynności, zabezpieczyli ślady i ustalali dokładne okoliczności zdarzenia. 23-letni napastnik został zatrzymani i osadzony w policyjnym areszcie. Był trzeźwy, została mu również pobrana krew do badań na zawartość innych środków - mówi Karkoszka.

Podejrzany został dzisiaj doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania podwójnego zabójstwa. Prokuratura będzie wnioskowała o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec 23-latka. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Tymczasem 25-letni Sebastian, raniony pan młody, w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim mówił dziś, że wybaczył sprawcy.

W tej całej tragedii cierpi więcej osób niż tylko my z Nikolą. Także sprawca, jego rodzina i nasze rodziny. Wszyscy cierpimy i ponosimy konsekwencje tego zdarzenia. Całe szczęście, że się tak skończyło, że żyjemy, że przebaczyliśmy, możemy iść dalej
- mówi nam Sebastian.

Kryminalne

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!