Od średniowiecza w wigilię tego dnia święty Mikołaj przynosił dzieciom prezenty. Współcześnie w Polsce, nocą podkłada się dzieciom drobne upominki, małe zabawki a przede wszystkim słodycze. Zobaczcie najlepsze memy, demotywatory i śmieszne obrazki...

Mikołajki - zobacz memy, śmieszne obrazki

Mikołajki – tradycyjna, polska nazwa święta ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry, obchodzonego 6 grudnia w katolicyzmie i prawosławiu. Do XIX wieku był to na ziemiach polskich dzień wolny od pracy. W 1969 roku w Kościele katolickim zniesiono święto, jest to już tylko tzw. wspomnienie dowolne.

Od średniowiecza w wigilię tego dnia święty Mikołaj przynosił dzieciom prezenty. Współcześnie w Polsce, nocą podkłada się dzieciom drobne upominki, małe zabawki a przede wszystkim słodycze. W XIX i XX wieku, obdarzający dzieci podarkami w swoje święto Mikołaj, został przekształcony w baśniową postać rozdającą prezenty w Boże Narodzenie, wykorzystywaną w kulturze masowej [mat. Wikipedia].

Zobacz też:

Życzenia na Mikołajki 2017. Śmieszne wierszyki, SMS, rymowanki

TOP 10: Jaki prezent dla taty pod choinkę. Zobacz poradnik

TOP 10: Jaki prezent dla mamy pod choinkę?


TOP 10: Jaki prezent dla babci i dziadka pod choinkę?

QUIZ. Jakim Mikołajem jesteś? Sprawdź się![/i]

Mikołajki według Sprytnych. Jak własnoręcznie wykonać prezenty dla dzieci?
Mikołajki to dobra okazja, aby własnoręcznie wykonać prezenty dla bliskich. W "Dzień Dobry TVN" przygotowania rodziny państwa Sprytnych do tego święta. Jak zrobić szarfę gimnastyczną, a jak przygotować zestaw dla małego chemika?

Rozrywka

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!