Trwają prace nad przygotowaniem planu rozwoju Zabytkowej Kolejki Wąskotorowej w Rudach. Czy warto wydłużyć tor aż do Gliwic Trynku i Rybnika? Wypełnij ankietę przygotowaną w skansenie wąskotorówki w Rudach.

- Pytają nas państwo często czy jest szansa na wydłużenie trasy i powrót kolejki do Gliwic – jest! Jeśli macie chwilę czasu warto wypełnić poniższą ankietę, na której podstawie oszacowane zostanie czy w ogóle jest na to zapotrzebowanie. Może uda się nawet doprowadzić kolejkę do Rybnika? - mówią w Zabytkowej Stacji Kolejki Wąskotorowej w Rudach.

CZYTAJ TAKŻE:
Kolejka Wąskotorowa w Rudach - połączenie z Gliwicami i Rybnikiem realne


Ankieta jaki ma cel?


Celem ankiety jest zbadanie preferencji mieszkańców miast: Gliwice, Rybnik, Kuźni Raciborskiej, Pilchowic i okolic, dotyczących funkcjonowania kolei wąskotorowej. Uzyskane wyniki będą wykorzystane na potrzeby wykonania wstępnego studium wykonalności dla projektu rewitalizacji zabytkowej kolei wąskotorowej na trasie Gliwice Trynek – Rudy – Rybnik, a także uruchomienia nowoczesnego szynobusu na odcinkach: Gliwice Trynek – Rudy – Rybnik oraz Gliwice Zwycięstwa – Gliwice Europa Centralna.

Uruchomią szynobus w Rudach?


Ankieta składa się z trzech części. Pierwsza dotyczy planowanego uruchomienia nowoczesnego szynobusu jako środka codziennego transportu. Pozostałe części odnoszą się do funkcjonowania atrakcji wzbogacających dotychczasową ofertę turystyczną regionu.


WYPEŁNIJ ANKIETĘ:
Ankieta o rozwoju Kolejki w Rudach

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!