Polacy coraz częściej sięgają po kamerki sportowe mniej znanych producentów. Ci rozwijają się bowiem tak szybko, że ich urządzenia zaczynają oferować naprawdę świetne parametry obrazu w bardzo atrakcyjnej cenie. Przyjrzeliśmy się bliżej kamerce sportowej Ezviz S5, która sprzedawana jest za niecałe 850 złotych (w promocji da się ją kupić znacznie taniej!) wraz ze zdumiewająco obszernym zestawem akcesoriów.

Ezviz to producent, który słynie przede wszystkim z produkcji alarmów bezprzewodowych oraz kamer do monitoringu. Mało kto wie jednak, że w ofercie ma także dwie ciekawe kamerki sportowe - my przyjrzeliśmy się tańszej z nich, modelowi Ezviz S5. Kamera sprzedawana jest w cenie poniżej 850 złotych złotych w bogatym zestawie, z wszystkimi niezbędnymi akcesoriami (może z wyjątkiem selfie sticka), które umożliwią rozpoczęcie filmowania swoich podróży, dokonań sportowych, imprez ze znajomymi i tego, na co Wam tylko pozwoli wyobraźnia.Oprócz kamerki Ezviz S5 w opakowaniu znajduje się wodoodporne etui pozwalające zanurkować z kamerą pod wodą na głębokość do 40 metrów, mount płaski i zagięty z taśmą 3M, pivot wraz ze śrubkami, zapięcie J-Hook, dotykowe tylne drzwiczki do etui, ramka chroniąca kamerkę przed uszkodzeniami, stelaż do gimballa w dronie, odsłona obiektywu do etui wodoodpornego, osłonka obiektywu, kabelek USB, a nawet... bezprzewodowy, wodoodporny (IP67) pilot zdalnego sterowania. Cenne jest zwłaszcza ostatnie z akcesoriów, które sprzedawane opcjonalnie z innymi kamerami często potrafi kosztować 200-300 złotych, a bez którego trudno jest efektywnie korzystać z kamerki zamontowanej na przykład na zewnątrz samochodu.Ezviz S5 legitymuje się standardowymi trybami nagrywania w swojej klasie cenowej, choć wiemy wszyscy, że najważniejsza jest przecież jakość obrazu, a nie jego rozdzielczość Na nią pozytywnie wpływa stabilizacja obrazu, która pomimo tego, że jest elektroniczna (podobnie jak w nowym GoPro Hero 6), to działa naprawdę dobrze oraz dobrej klasy sensor Sony IMX377, współpracujący z procesorem obrazu A9SE75. Na pokładzie obecny jest też podwójny mikrofon z funkcją redukcji szumów. Podczas rejestrowania nagrań podgląd rejestrowanego obrazu zobaczymy na 2-calowym dotykowym ekranie o rozdzielczości 320x240 pikseli. Użytkownik może rejestrować nagrania w trybie 4K, ale tylko w 15 klatkach na sekundę, więc tryb ten z góry można uznać za nieprzydatny. Realnie użyteczny jest dopiero tryb 2.7K, pozwalający rejestrować obraz z płynnością 30 klatek na sekundę. W 60 klatkach możemy rejestrować filmy w rozdzielczości Full HD, a w 120 klatkach - 720p.

W obu przypadkach film można w procesie edycji przerobić tak, aby był odtwarzany w zwolnionym tempie. Asferyczna soczewka pozwala na rejestrowanie nagrań w 158-stopniowym kącie widzenia UltraWide lub standardowym szerokim kącie 120 stopni. Materiały zapisywać można na kartach pamięci o pojemności do 128 GB. Ezviz S5 może pochwalić się minimalnym czasem pracy na baterii na poziomie 70 minut, bez względu na tryb nagrywania. Czas ten sięga maksymalnie 1.5 godziny. Kamerka oferuje możliwość wykonywania zdjęć o rozdzielczości do 16 Mpix, także w trybie ekspozycji sięgającej 30 sekund i umożliwiającej fotografowanie nocnego nieba. Nie zabrakło użytecznego trybu timelapse, a także fotografii seryjnych (do 15 klatek na sekundę). Zdjęcia, podobnie jak nagrania wideo w rozdzielczości Full HD i wyższej, cechują się wysoką szczegółowością, dostatecznie wysokim kontrastem oraz szeroką rozpiętością tonalną. Kadry są ostre i nie rozmydlane na krawędziach. Filmy i ujęcia statyczne cechują się przy tym neutralnym zabarwieniem, co doceni każdy użytkownik w trakcie montażu kompilacji filmów i obróbki zdjęć.Urządzenie posiada zarówno moduł Wi-Fi, umożliwiający komunikację ze smartfonami wyposażonymi w system Android oraz iOS. W sklepach z aplikacjami obu systemów jest dostępne narzędzie Ezviz Sport, które umożliwia wygodną, zdalną kontrolę nad kamerą. Bluetooth służy rzecz jasna do nawiązania połączenia z pilotem bezprzewodowym, dołączanym w zestawie.

Podsumowanie

Ezviz S5 pozytywnie zaskakuje niemal pod każdym względem – począwszy od atrakcyjnej, biorąc pod uwagę liczne akcesoria (w tym pilota bezprzewodowego), ceny, przez mnogość trybów nagrywania filmów i zdjęć, po dobrą jakość stabilizowanych cyfrowo nagrań. Wśród wielu zalet znaleźliśmy tylko jeden, drobny mankament: czasy pracy na baterii mógłby być odrobinę dłuższy!

Kamerka sportowa Ezviz S5 to świetny prezent, bo:

- zawiera kompletny, bogaty zestaw akcesoriów dla amatora przygód
- zapewnia wysoką jakość nagrywanego obrazu i wiele trybów fotograficznych
- wszystkie wspomnienia są bezcenne i dlatego warto uwieczniać je na filmach i fotografiach

Kup kamerę sportową Ezviz S5:
Emarket.pl;
Komputronik.pl;
Morele.pl.

Święta

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

EZ (gość) (Zygi)

Za to w zestawie jest pilot zdalnego sterowania, co jest bardzo wygodne i całkowicie kompensuje lekko wyższą cenę vs. wspomniany x10. Do tego zdjęcia 16MPix.

Poza tym na Zimowym Narodowym słyszałem że są kupony i cena specjalna za ten model to 599zł z pilotem w zestawie.

Zygi (gość)

W tej cenie 4K w 15 klatkach czy FULL HD w 60 to bardzo mało... Lamax x10 oferuje natywne 4K w 30 a kosztuje mniej. Rozumiem brak panela dotykowego w nim no ale ale to ma nagrywać za tą kasę ^.^ Kamera niczym SJ6 z sjcama a cena sj6 jest o dobrych kilka stów niższa

Więcej na temat: