Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Człowiek Roku 2016 w Raciborzu i powiecie raciborskim: Kto prowadzi?

AREK
Głosuj na Człowieka Roku 2016 w Raciborzu i powiecie raciborskim

ZOBACZ TEŻ: Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco z informacjami z Raciborza i okolic! [KLIKNIJ W LINK]
Głosuj na Człowieka Roku 2016 w Raciborzu i powiecie raciborskim ZOBACZ TEŻ: Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco z informacjami z Raciborza i okolic! [KLIKNIJ W LINK] arc
Trwa głosowanie w plebiscycie DZ na Człowieka Roku 2016 w Raciborzu i powiecie raciborskim. Rywalizacja jest zacięta. Poznajcie Państwo aktualne wyniki

Człowiek Roku 2016 w Raciborzu i powiecie raciborskim: Kto prowadzi?

Od ponad tygodnia trwa głosowanie w plebiscycie Człowiek Roku 2016 w Raciborzu i powiecie raciborskim. Jego organizatorem jest Dziennik Zachodni, który pragnie. W ten sposób chcemy uhonorować niebanalnych ludzi poświęcających swój czas, aby kultywować tradycję, przypominać historię, promować sportowy tryb życia, walczyć o czyste powietrze, upowszechniać kulturę i dbać o zwierzęta.

Obecnie na pierwszym miejscu znajduje się Dawid Łomnicki (CZRRA.5), ale tuż za nim plasuje się Magdalena Duraj (CZRRA.6). Kontaktu z czołową dwójką nie traci również reżyserka Teresa Okaj (CZRRA.2). Z kolei na czwartej pozycji jest dr hab. n. med. Łukasz Krakowczyk (CZRRA.8), którego kandydatura dołączyła w trakcie naszego plebiscytu.

Na kolejnych miejscach znajdują się autor licznych publikacji historycznych Alfred Nowak (CZRRA.3), ceniony fotografik Bolesław Stachow (CZRRA.1) oraz przedstawiciel Raciborskiego Alarmu Smogowego Piotr Dominiak (CZRRA.4).

Człowiek Roku 2016 w Raciborzu i powiecie raciborskim: Poznaj nominowanych!

Wśród nominowanych do tytułu „Człowieka Roku” jest Teresa Okaj. Z sukcesami prowadzi Teatr Amatorski „Na Zamku”, który siedzibę ma na najwyższym piętrze Zamku Piastowskiego. Niegdyś wychowała prawdziwe gwiazdy aktorstwa - Mirka Kotowicza i Magdalenę Walach, a teraz pod jej okiem zwykli mieszkańcy odkrywają aktorskie talenty, a ich przedstawienia oklaskiwane są przez liczne grono zachwyconych widzów. Teresa Okaj to autorka scenariuszy większości przedstawień, z wykształcenia polonistka, instruktorka teatru, kultury żywego słowa i regionalizmu.

**GŁOSUJ! Teresa Okaj, kandydatka do tytułu Człowieka Roku 2016 Raciborza i powiatu raciborskiego [KLIKNIJ W LINK]**

Głosować można także na Piotra Dominiaka. Od wielu lat działa lokalnie w powiecie raciborskim, ale nie tylko. To również on walczy o czyste powietrze w Raciborzu i jego okolicach, a to za sprawą inicjatywy Raciborski Alarm Smogowy. RAS od miesięcy naciska na władze miasta, województwa, ale także kraju, aby wprowadzić sensowne i kompleksowe rozwiązanie problemu smogu. Raciborski Alarm Smogowy kontroluje jakość powietrza, a także informuje o zagrożeniach poprzez swojego Facebooka.

GŁOSUJ! Piotr Dominiak, kandydat do tytułu Człowieka Roku 2016 w Raciborzu i powiecie raciborskim [KLIKNIJ W LINK]

Wśród kandydatur nie mogło zabraknąć Bolesława Stachowa, znanego artystę fotografika z Raciborza. To za jego sprawą, w tym roku będziemy świętować 800-lecie nadania praw miejskich Raciborzowi, bo o jubileuszu artysta przypomniał w magistracie. Ale to nie wszystko. Stachow swoimi wystawami fotograficznymi upamiętnił m.in. Arkę Bożka, urodzonego w Markowicach działacza polskiego, jednego z największych polityków w historii Raciborza. Wreszcie fotografie współczesnych raciborzan mogą Państwo regularnie podziwiać na naszej stronie internetowej raciborz.naszemiasto.pl.

GŁOSUJ! Bolesław Stachow, kandydat do tytułu Człowieka Roku 2016 w Raciborzu i powiecie raciborskim [KLIKNIJ w LINK]

O tytuł „Człowieka Roku” powalczy też Alfred Nowak. Z zawodu jest nauczycielem historii. Autor wielu artykułów, biografii (m.in. o Arku Bożce), i książek popularnonaukowych dotyczących historii naszego regionu. W ubiegłym roku wydał publikację „Polskie krzyże i kartoteka Gestapo na Ziemi Raciborskiej”. Pochodzący z Grabówki historyk w swojej pracy zebrał ponad 60 polskich krzyży, które na ziemiach dzisiejszego powiatu raciborskiego (a także powiatu wodzisławskiego, który dawniej należał pod Racibórz) stanęły jako dowód wiary Ślązaków oraz ich przywiązania do Polski.

GŁOSUJ! Alfred Nowak, kandydat do tytułu Człowieka Roku 2016 w Raciborzu i powiecie raciborskim [KLIKNIJ W LINK]

Wśród nominowanych znajduje się też Dawid Łomnicki, który przewodzi grupie Street Workout Racibórz, dzięki której w mieście powstały cztery place workoutu, aktywności fizycznej opartej na tzw. ćwiczeniach kalistenicznych. Jeden z takich placów powstał m.in. w 2016 roku przy plaży miejskiej nad Odrą.

To też zwycięzca pierwszej edycji konkursu na najlepszy biznesplan (2016) organizowany przez Inkubator Przedsiębiorczości. Założyciel i promotor Street Workout Racibórz istniejącego od 2013 roku. Członek i współzałożyciel Polskiego Związku Kalisteniki i Street Workout'u - Dynasty Workout - półfinaliści 9 edycji MAM TALENT. Członek Kalistenika Polska. Trener, sędzia i zawodnik Street Workout'u, jedna z najbardziej działających osób na rzecz rozwoju tego sportu. Ambasador marki DBX Bushido.

Kolejną kandydatką do tytułu jest Magdalena Duraj, która wraz ze swoimi przyjaciółmi poprzez tworzenie projektów społecznych m.in. w ramach budżetu obywatelskiego czy Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Racibórz stara się wspomóc rozwój raciborskiego Schroniska dla bezdomnych zwierząt. W ubiegłym roku udało się wystartować ze stroną internetową wirtualnej adopcji. Korzystać z niej mogą nie tylko osoby zainteresowane zabraniem psa do domu. Ale także te, które chcą mieć zwierzę, ale nie mogą np. ze względu na alergię członka rodziny, czy warunki w domu. W ten sposób mogą opiekować się czworonogiem będącym w raciborskim schronisku (dostarczać karmę, wyprowadzać na spacer).

W tym roku z budżetu obywatelskiego powinien też powstać wybieg dla psów przy schronisku, co ułatwi pracę wolontariuszom. Z kolei w wieloletnią strategię rewitalizacji Raciborza udało się dopisać projekt związany z dogoterapią. Chodzi m.in. o powstanie dostosowanej salki przy schronisku w której można by prowadzić zajęcia dla uczniów z udziałem psów. - Podczas tego typu lekcji uczniowie mogą przekonać się, że pies to nie zabawka. To także okazja do tego, aby nauczyć się opiekować czworonogami - mówi Magdalena Duraj.

GŁOSUJ! Magdalena Duraj, kandydatką do tytułu Człowieka Roku 2016 w Raciborzu i powiecie raciborskim [KLIKNIJ W LINK]

Siódmym kandydatem zgłoszonym w trakcie plebiscytu jest dr hab. n. med. Łukasz Krakowczyk. Oto argumentacja za jego kandydaturą.

Jest adiunktem Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej. Należy do zespołu chirurgów regionu głowy i szyi, chirurgii rekonstrukcyjnej oraz zespołu transplantacji twarzy. Zajmuje się leczeniem nowotworów złośliwych, łagodnych, znamion barwikowych, guzków piersi. Swoje doświadczenie zawodowe zdobył pracując w swojej klinice jak również na licznych stażach i kursach za granicą i.in w MD Anderson Cancer Center w Houston, na Oddziale Chirurgii Plastycznej jak i na kursie mikrochirurgii w Glasgow.

Od 2010 roku jest sekretarzem Sekcji Chirurgii Rekonstrukcyjnej przy Towarzystwie Chirurgów Polskich.
W 2012 roku uzyskał tytuł specjalisty z dziedziny chirurgii ogólnej i decyzją Rady Naukowej Centrum Onkologii Instytutu im. M. Skłodowskiej-Curie uzyskał stanowisko adiunkta naukowo-badawczego.
W 2013 roku ośmioosobowy Zespół Chirurgów Rekonstrukcyjnych z Gliwic z Dr hab. n. med. Łukaszem Krakowczykiem jako pierwszy na świecie dokonał tzw. pilnego ratującego życie przeszczepu twarzy. W tym samym roku odbył się następny tym razem planowy przeszczep twarzy. Obydwie operacje zakończyły się sukcesem.

W 2013 r. został wyróżniony Srebrnym Krzyżem Zasług wraz z całym zespołem przez Prezydenta RP za szczególne osiągnięcia w medycynie.

Od 2013 roku jest Członkiem Zarządu Fundacji na Rzecz Rozwoju Chirurgii Rekonstrukcyjnej i Przeszczepów Twarzy. Celem Fundacji jest inicjowanie i wspieranie nowatorskich rozwiązań z zastosowaniem technik chirurgii rekonstrukcyjnej i mikronaczyniowej w różnych dziedzinach medycyny.

W 2015 roku Lekarze z Centrum Onkologii w Gliwicach wraz z Dr hab. n. med. Łukaszem Krakowczykiem dokonali pierwszego na świecie złożonego przeszczepu narządów szyi. Pionierska operacja obejmowała krtań, tchawicę, gardło, przełyk, tarczycę z przytarczycami, struktury mięśniowe oraz powłokę skórną przedniej ściany szyi. W tym samym roku został członkiem Amerykańskiego Towarzystwa Mikrochirurgii i Chirurgii Rekonstrukcyjnej.

W 2016 decyzją Rady Naukowej Centrum Onkologii w Warszawie uzyskał tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych. W tym samym roku został Zastępcą Kierownika komórki organizacyjnej Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej – Curie Oddział w Gliwicach o bardzo złożonej strukturze jaką jest Blok Operacyjny.

W 2017 podczas zjazdu Towarzystwa gremium decyzją 93% głosów przyznało nagrodę w kategorii Best Case prezentacji pt.: „Złożona allotransplantacja narządów szyi”. Zgłosili ją prof. Adam Maciejewski i dr hab. Łukasz Krakowczyk. Praca dotyczyła wspomnianej operacji. Wybrana została spośród 300 prezentacji zgłoszonych z całego świata. Uznano ją za najlepszy przypadek w dziedzinie chirurgii mikronaczyniowej w 2016 rok.

Dr hab. n. med. Łukasz Krakowczyk to człowiek, który ma specjalne predyspozycje do dawania siebie innym, dar służenia sobą, swoim czasem, swoją uwagą drugiemu człowiekowi. Dobry lekarz to ten, który to w pełni rozumie i potrafi z tego korzystać dla dobra chorego. Znakomity ponieważ patrząc w oczy pacjenta, stawia prawidłową diagnozę. On zawsze wzbudza podziw i zaufanie pacjentów oraz współpracującego personelu.

GŁOSUJ! Dr hab. n. med. Łukasz Krakowczyk, kandydatem do tytułu Człowiek Roku 2016 w Raciborzu i powiecie raciborskim! [KLIKNIJ W LINK]

Człowiek Roku 2016 w Raciborzu i powiecie raciborskim: Wciąż czekamy na zgłoszenia

Zgłoszenia do plebiscytu przyjmujemy aż do 2 lutego za pośrednictwem portal raciborz.naszemiasto.pl, można je również podesłać drogą mejlową na adres [email protected]. Głosować można na trzy sposoby. Za pomocą klików na stronie internetowej raciborz.naszemiasto.pl (od 13 stycznia 2017 r. do 3 lutego 2017 r. do godz. 11.59, jeden klik to jeden głos, a dzienny limit oddanych głosów - kliknięć - wynosi 5 z jednego urządzenia). Za pomocą Facebooka (od 13 stycznia 2017 r. do 3 lutego 2017 r. do godz. 11.59, jeden klik to trzy głosy) oraz wysyłając SMS-y. W tym ostatnim przypadku głosować będzie można od 13 stycznia 2017 r. do 10 lutego 2017 r. do godz. 11.59.

SMS-y można wysyłać na nr 72355 w treści wpisując prefiks, a po kropce numer wybranego kandydata (prefiksy podajemy przy nazwiskach kandydatów) Głosując za pośrednictwem SMS Premium każdy uczestnik plebiscytu otrzyma kod do e-wydania „Dziennika Zachodniego”. Koszt SMS-a to 2,46 zł z VAT.

Po zakończeniu wyboru Człowieka Roku 2016 w Raciborzu przejdziemy do etapu wojewódzkiego, czyli wyboru Człowieka Roku 2016 w woj. śląskim. O ten tytuł będzie walczyło po trzech laureatów z każdego powiatu (bowiem tytuł Człowieka Roku 2016 przyznajemy we wszystkich 31 miejscowościach woj. śląskiego, których ukazują się tygodniki powiatowe Dziennika Zachodniego).

ZOBACZ TEŻ: Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco z informacjami z Raciborza i okolic! [KLIKNIJ W LINK]

Głosowanie w finale wojewódzkim trwać będzie od 17 lutego 2017 r. do 17 marca 2017 r. do godz. 11.59. Głosowanie za pomocą klików i Facebooka potrwa do 10 marca 2017 r. do godz. 11.59.

od 7 lat
Wideo

Kalendarz siewu kwiatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na raciborz.naszemiasto.pl Nasze Miasto