Racibórz Racibórz

Czad w mieszkaniu na ulicy Opawskiej w Raciborzu (© arc)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Czad mógł zabić małżeństwo z dzieckiem w Raciborzu! Lokatorów mieszkania przy ulicy Opawskiej uratowała czujka tlenku węgla.

O groźnym czadzie w mieszkaniu przy ulicy Opawskiej w Raciborzu strażacy zostali zaalarmowani wczoraj przed godz. 21.

- Strażaków wezwali lokatorzy. W ich mieszkaniu, a dokładnie w łazience załączyła się czujka tlenku węgla. Dyspozytor polecił otworzyć okna i drzwi, a małżeństwu z dzieckiem opuścić lokal - mówi mł. bryg. Roland Kotula z raciborskiej straży pożarnej.

Czujka tlenku węgla wskazywała stężenie 175 ppm. Kiedy na miejsce przyjechały służby, już po kilkuminutowym wietrzeniu, ich detektor wskazywał kilkadziesiąt ppm.

Mieszkańcom zalecono by nie korzystali z piecyka gazowego do czasu jego przeglądu. Polecono też sprawdzić przewody wentylacyjne i kominowe.

Czujka tlenku węgla uratowała zdrowie, a być może i życie małżeństwa z dzieckiem.

- Prześledziliśmy wszystkie zdarzenia z tlenkiem węgla w ostatnim czasie. Okazuje się, że tam gdzie były czujniki tlenku węgla nie było poszkodowanych. Interwencje kończyły się jedynie na zaleceniach. Poszkodowani przez czad byli zawsze tam, gdzie nie było takiego urządzenia. Inną kwestią jest też obsługa czujników tlenku węgla. Wielu mieszkańców musi się jeszcze nauczyć ich obsługiwanie. Bywa tak, że jesteśmy wzywani, czujka faktycznie jest w stanie alarmu, ale nie ze względu na obecność czadu, ale na konieczność wymiany baterii - kończy mł. bryg. Roland Kotula.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:


Czytaj także

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!