AZS Rafako gładko pokonuje Spodek Katowice 3:0

Aleksander Król
Siatkarze z Raciborza udowodnili dziś, że pierwsze miejsce w tabeli II ligi nie jest przypadkowe. Dziś rozprawili się ze Spodkiem Katowice.

Zawodnicy Witolda Galińskiego wskoczyli na fotel lidera po sobotnim meczu z TS Volley Rybnik. Jeszcze dziś trener przyznał, że nasi czują się w roli lidera trochę nieswojo - pierwszy raz w historii są na pierwszym miejscu. Ale Galiński zapowiedział, że AZS jedzie do Katowic po zwycięstwo.

Pierwszego seta gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 5:3, ale nasi szybko odrobił straty. Mecz był wyrównany do stanu 15:14, po czym o czas poprosił Witold Galiński. Wyrównał Michał Bernyś, potem objęliśmy prowadzenie, którego nie oddaliśmy już do końca. Set zakończył się do 20 punktów.

W drugim secie raciborzanie od razu wyszli na prowadzenie i powiększali przewagę 19:13. Katowiczanie zdołali uzbierać zaledwie 19 oczek.

Ostatnia partia była najbardziej wyrównana. Gospodarze prowadzili jednym punktem (15:14). Ale ostatecznie to nasi byli górą. (set zakończył się 25:23).

Cały mecz zakończył się rezultatem 3:0 dla AZS-u. Klub z Raciborza rozpoczął marsz do pierwszej ligi!

W sobotę raciborzanie grają u siebie z drużyną z Kęt.