Unitki strzelały ze spalonych

Alek
Unitki bez problemu poradziły sobie dziś na własnym boisku z Pogonią Women Szczecin. Oszczędzały jednak siły, wygrały tylko 1:0.

Wynik mógłby być wyższy. Rzadko zdarza się, że aż trzy bramki nie zostają uznane przez sędziny, które dopatrzyły się pozycji spalonych naszych zawodniczek.

Mecz był szybki i zacięty do ostatnich minut meczu. Pogoń Szczecin udowodniła, że dobra postawa na wiosnę nie jest dziełem przypadku.

Bramka na wagę trzech punktów padła w 37 minucie. Prawą stroną w swoim stylu przedarła się Słowaczka Ivana Bojdova i mocno dośrodkowała w pole karne przyjezdnych. Tam umiejętnie akcje zamknęła Chinasa Okoro Gloria i głowa wpakowała piłkę do siatki.

Było to 15 celne trafienie Nigeryjki, która na dzień dzisiejszy jest najskuteczniejszą piłkarką Ekstraligi.

Dzisiejsze zwycięstwa drużyn Łęcznej i Konina powodują, że sprawa Mistrzostwa Polski rozstrzygnie się prawdopodobnie w bezpośrednich meczach tych drużyn.